Afyon Büyükşehir Web Portalı

GENÇLER ARASI HAYALLERİNİ SAHNEYE TAŞI TİYATRO YARIŞMASI

GENÇLER ARASI HAYALLERİNİ SAHNEYE TAŞI TİYATRO YARIŞMASI Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından “Hayallerini Sahneye Taşı” sloganıyla 81 ilde düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Tiyatro Yarışması’nın Afyonkarahisar İl Birinciliği Karahisar Gençlik Merkezinde yapılan program ile gerçekleştirildi. Karahisar Gençlik Merkezinde düzenlenen yarışmaya 6 ekip katıldı. Gençlerin kendilerinin yazıp oynadığı oyunlarla izleyicilere görsel bir şölen […]

01 Mart 2019 - 20:19 'de eklendi ve 31 kez görüntülendi.
GENÇLER ARASI HAYALLERİNİ SAHNEYE TAŞI TİYATRO YARIŞMASI

GENÇLER ARASI HAYALLERİNİ SAHNEYE TAŞI TİYATRO YARIŞMASI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından “Hayallerini Sahneye Taşı” sloganıyla 81 ilde düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Tiyatro Yarışması’nın Afyonkarahisar İl Birinciliği Karahisar Gençlik Merkezinde yapılan program ile gerçekleştirildi.
Karahisar Gençlik Merkezinde düzenlenen yarışmaya 6 ekip katıldı. Gençlerin kendilerinin yazıp oynadığı oyunlarla izleyicilere görsel bir şölen yaşatıldı. Sevgi, saygı, sorumluluk, adalet, yardımseverlik, doğruluk, dürüstlük, sabır, anne baba sevgisi, üretkenlik, güven, özgüven, hoşgörü, alçakgönüllülük, empati, kanaatkarlık, çalışkanlık konularında komedi ve dram dallarında düzenlenen yarışmada gençlerin sergiledikleri oyunlar büyük bir beğeni topladı. Yarışmada Değirmen adlı tiyatro ekibinin sergilediği Paralandık isimli oyun birinci olarak Mart ayında Denizli’de gerçekleşecek bölge finalinde Afyonkarahisar’ı temsil etmeye hak kazandı. Yarışmada Sergüzeşt grubu Sergüzeşt oyunu ile 2, Çakır grubu Bilinenin aksine oyunu ile 3.’lük elde etti. Katılan bütün ekiplere katılım belgeleri verildi. Yarışmanın Jüri üyeliğini yapan Sayın Seyhun Sertan YÜCEKAŞ, Sayın Tevfik İNCEOĞLU, Sayın Seçkin KABAKLI’ya teşekkür edilerek teşekkür belgeleri Gençlik Merkezi Müdürü Gökhan GÜRBÜZ tarafından verilerek yarışma tüm ekiplerin hatıra fotoğrafları çekimi ile sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER