Afyon Büyükşehir Web Portalı

İTFAİYE PERSONELİNDEN BAŞKAN´A VEFA [Video Haber]

İtfaiye Müdürü Cem Kasapoğlu’nun ev sahipliğinde Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş ve teşkilatın katıldığı programda alkışlar ve çiçeklerle karşılanan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban birlikte öğle yemeği yediği itfaiye personelini özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti.   İTFAİYE PERSONELİNDEN BAŞKAN’A VEFA Görev süresi boyunca kazandırdığı milyonlarca liralık araç-gereç ve ekipmanla itfaiye teşkilatının gücüne güç katan Belediye Başkanı […]

19 Şubat 2019 - 15:42 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi.
İTFAİYE PERSONELİNDEN BAŞKAN´A VEFA [Video Haber]

İtfaiye Müdürü Cem Kasapoğlu’nun ev sahipliğinde Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş ve teşkilatın katıldığı programda alkışlar ve çiçeklerle karşılanan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban birlikte öğle yemeği yediği itfaiye personelini özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti.

 

İTFAİYE PERSONELİNDEN BAŞKAN’A VEFA

Görev süresi boyunca kazandırdığı milyonlarca liralık araç-gereç ve ekipmanla itfaiye teşkilatının gücüne güç katan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban personelin konuğu oldu.

İtfaiye Müdürü Cem Kasapoğlu’nun ev sahipliğinde Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş ve teşkilatın katıldığı programda alkışlar ve çiçeklerle karşılanan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban birlikte öğle yemeği yediği itfaiye personelini özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti.

ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI

Döneminde teşkilata kazandırdığı araçların da hazır bulunduğu programda Belediye Başkanı Burhanettin Çoban kısa bir konuşma yaptı. Göreve geldiği günden bu yana bugünkü fiyatlarla 12 milyon TL değerinde 10 adet itfaiye aracı ile birlikte bir tanesi revize edilen toplam 11 adet aracı İtfaiye Müdürlüğü’ne kazandırdıklarını belirten Başkan Çoban,  bölgenin en iyi itfaiye teşkilatına sahip olduklarını söyledi.  İtfaiye personelinin 5 Eylül 2012 tarihinde cephanelik patlaması sonucunda 25 vatan evladının şehit olduğu gece adeta bombaların üzerinden geçerek yangına özveriyle müdahale ettiğini hatırlatan Başkan Çoban, Eğer sizler o bombalar üzerinden araçlarınızla yürüme cesaretini göstermeseydiniz, Allah korusun alevler diğer cephaneliklere sirayet ederek daha büyük hadiselere yol açabilecekti. Dolayısıyla sizin kahramanlıklarınız, cesaretiniz, fedakârlıklarınız çok büyük dedi.

BÖLGENİN EN GÜÇLÜ TEŞKİLATLARINDAN BİRİ OLDUK

10 yıllık süre zarfında Belediye İtfaiye Müdürlüğü’nü üst seviyeye taşıdıklarını vurgulayan Başkan Çoban, Bugüne kadar itfaiye teşkilatımıza emeği geçen tüm Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyoruz; ancak bu 10 yıllık süre içerisinde aldığımız 10 araçta şunu gösteriyor. Daha önce bildiğim kadarıyla itfaiye araçlarımızın hiçbiri belediye bütçemizden alınmamış. Bu araçlar ya Özel İdaresi tarafından bağışlamış ya Ege Belediyeler Birliği ya da diğer bağış ve kampanyalarla kazandırılmış.  Burada gördüğümüz 11 aracın tamamında da hiçbir vatandaşımızın, ya da hiçbir kurumun bağışı yoktur. Tamamı Belediyemizin öz kaynaklarından sağlanmış imkânlardır.  Afyonumuzda bu sayede bölgede en güçlü itfaiye teşkilatından biri haline gelmiştir. Bu vesileyle itfaiyemizde başlangıçtan bu yana görev alan tüm müdür ve teşkilat mensuplarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum dedi.

Öğle yemeğini personelle birlikte yiyen Başkan Çoban İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen masa tenisi turnuvasında birinci olan İtfaiye Çavuşu Mustafa Sezgin’e kupası ile birlikte AFJET Afyonspor forması hediye etti. Başkan Çoban daha sonra turnuva şampiyonu ile masa tenisi oynadı. Başkan Çoban’ın performansı profesyonelleri aratmadı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER