Afyon Büyükşehir Web Portalı

ESOB’DA POŞET VE SIFIR ATIK PROJESİ KONUŞULDU

ESOB’DA POŞET VE SIFIR ATIK PROJESİ KONUŞULDU     Afyon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, poşet ve sıfır atık projesi konusunda bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıya ESOB Başkanı Abdülkadir Konak, oda başkanları ve odaların genel sekreterleri katıldı. Poşet konusundaki mevzuatın konuşulduğu ve sıfır atık projesinin anlatıldığı toplantının açış konuşmasını ESOB Genel Sekreteri Oğuzhan Caymaz yaptı. 1 […]

19 Şubat 2019 - 15:30 'de eklendi ve 33 kez görüntülendi.
ESOB’DA POŞET VE SIFIR  ATIK PROJESİ KONUŞULDU

ESOB’DA POŞET VE SIFIR

ATIK PROJESİ KONUŞULDU

 

 

Afyon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, poşet ve sıfır atık projesi konusunda bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıya ESOB Başkanı Abdülkadir Konak, oda başkanları ve odaların genel sekreterleri katıldı.

Poşet konusundaki mevzuatın konuşulduğu ve sıfır atık projesinin anlatıldığı toplantının açış konuşmasını ESOB Genel Sekreteri Oğuzhan Caymaz yaptı.

1 Ocak 2019 tarihinden itibaren kaynakların verimli yönetimi ve plastik poşetler faaliyet türü ne olursa olsun uzaktan satışlar da dahil olmak üzere  istisnasız tüm satış noktalarında tüketiciye ücretli olarak verilmeye başlanmıştır diyen Genel Sekreter Oğuzhan Caymaz, “Kanunun uygulanması konusunda satış noktalarına düşen yükümlülüklerin yerine getirilmesi ile alakalı olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından sunum hazırlanmıştır” diye konuştu.

Afyon Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden Birol İnan, poşet ve sıfır atık konusunda geniş bilgiler verdi. Mükelleflerin, poşetlerin hesaba geçmesi konusunda izlenecek yolu anlattı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER